۱۴۰۲/۰۷/۰۷
  ۱۴۰۲/۰۷/۰۷
0
0

درباره ما بیشتر بدانید!

سامانه معرفی اختراعات بین المللی، اولین سامانه جامع هوشمند بر پایه مطالاعات بین المللی و با رعایت استانداردهای بین المللی، اماده ارائه منابع مطالعاتی به روز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت در تماس باشید

بازار نوآوری

ما جمعی از متخصصان و مشاوران مدیریت نوآوری و اختراعات هستیم. در سال ۱۳۹۷، مطالعه روی راهکارهای توسعه نوآوری صنعتی و دانشگاهی و همچنین ارتباط صنعت و دانشگاه در قالب یک بنگاه خصوصی را آغاز کردیم و با بومی سازی تجارب شرکت­‌های نوآور دنیا و انطباق آن با شرایط ایران، تصمیم گرفتیم بستری برای توسعه نوآوری بصورت اطلاع رسانی آخرین اختراعات در سطح بین المللی در هر رشته فناوری را بعنوان یکی از ابزارهای اصلی پیشرفت کشورهای صنعتی و راههای رونق تولید و توسعه کارآمد و ارتباط بخش صنعت و خدمات با مراکز علمی ایجاد کنیم. فعالیت رسمی این پلتفرم از سال ۱۴۰۰ شروع شد و عنوان “بازار نوآوری” را  برای آن انتخاب کردیم.

بازار نوآوری بستری برای دسترسی به ایده های جدید، ترکیب و تلفیق آنها، ایجاد تور مجازی نوآوری و همچنین پاسخگویی به نیازهای فناورانه کارخانه‌­ها و بنگاه‌های صنعتی کشور است، این پاسخگویی از طریق شبکه گسترده صنعتگران، نوآوران و محققان، اساتید، دانشجویان کشور انجام می‌­شود. به بیان ساده‌تر، بازار نوآوری بستری را فراهم کرده تا صنایعی که به هر دلیلی در توسعه محصول، پیدا کردن سوژه های جدید کسب و کار و فرآیند تامین یا تولید خود با مشکل مواجه هستند، بتوانند این مشکلات را از طریق شبکه اعضای بازار نوآوری رفع نمایند.

هر شرکت تولیدی یا خدماتی جهت حفظ بقای خود و توسعه بازار ناگزیر به خلق نوآوری و محصولات جدید می باشد و این مهم نیاز به مطالعه و بررسی پایگاه داده های مختلف و حضور در نمایشگاههای مختلف و ایجاد بخش تحقیق و توسعه است و در این پلتفرم سعی بر ساده و کوتاه کردن تمامی این فرایند ها در یک پکیج بصورت خبرنامه الکترونیکی (و در سطوح بالاتر بصورت اختصاصی در صورت درخواست کاربر) شده است و مزیت اصلی این روش، هزینه بسیار پایین، روشی به روز، تدریجی و پیوسته و در سطوح بین المللی است بصورتیکه تمامی افراد یک بنگاه اقتصادی (با دانش زبان انگلیسی متوسط) می توانند در فرایند خلق نوآوری و توسعه بنگاه نقش داشته باشند.

یک ماده اولیه وارداتی که تامین آن به دلیل تحریم‌­ها با مشکل مواجه شده، یک ماشین در خط­ تولید که دچار خرابی قطعه شده و به دلیل نبود دانش تعمیر آن در داخل کشور، مدیران کارخانه را ناچار به تامین ارز و خرید خارجی یا پیدا کردن متخصص مربوطه کرده، یک محصول که همه­‌ی مواد اولیه آن از داخل تامین می­‌شود و با قیمت پایین در حال تولید است اما از نظر کیفی از رقیب خارجی عقب مانده، یک محصول که سطح دانشی بالاتر از توانایی فعلی بنگاه دارد و نیاز به مشارکت یا حل توسط بنگاه دیگری دارد، چند استاد دانشگاه یا دانشجو در یک تحقیق چندرشته ای بهم نیاز دارند و… این‌­ها نمونه‌­هایی از نیازهای فناورانه و مشکلاتی هستند که به جرات می‌توان گفت تمامی بنگاه­‌های صنعتی ایرانی، دانشگاهها و بخش خدمات به صورت روزمره با آن­ درگیر هستند و به همین دلیل هزینه­‌های مشهود و نامشهود زیادی را تحمل می­‌کنند. در این پلتفرم همزمان و با استفاده از ابزار اطلاع رسانی اختراعات اقدام به شناسایی نیازهای فناورانه و مستندسازی آن شده است تا بعنوان یک روش نوآوری باز برای تسریع زمانی روند توسعه و کاهش هزینه تحقیق و توسعه و همچنین نامحدود کردن حوزه های نوآوری، دسترسی سایر بنگاهها یا پژوهشگران به آنها پیدا شود و جهت حل نیاز، پروپوزالها و پیشنهادات خود را ارسال کنند. پس از دریافت پروپوزال ها نوبت به داوری و انتخاب بهترین پیشنهادها و برگزاری جلسات مشترک میان نمایندگان دو طرف و با حضور کارشناسان ما می رسد تا در صورت توافق، منجر به قرارداد همکاری مشترک شود.

بعبارت دیگر بازار نوآوری ایجاد شده است تا در قالب یک پایگاه اطلاع رسانی اختراعات به افزایش و توسعه فرایند نوآوری، ایده پردازی و سوژه یابی در سطح کشور کمک نماید و در کنار آن واسطه حل نیازهای فناورانه و راه ارتباطی نیازمند فناوری و حل کننده نیاز در کنار صنایع و بنگاه‌­های کشور قرار گیرد و با ارائه مشاوره‌های فنی و مرتبط به آن‌ها کمک نماید تا هوشمندانه و هدفمند در بازار حضور فعال داشته باشند و مسائل و نیازهای فنی خود را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه و بیشترین کیفیت رفع نمایند.

اگر شما هم مخاطب یکی از خدمات بازار نوآوری هستید، عضو شبکه بازار نوآوری در قالب یک شخصیت حقیقی یا حقوقی شوید و بصورت هفتگی از آخرین دستاوردهای جهانی و نیازهای فناورانه مطلع شوید یا به ما پیام بدهید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

بازدیدها: ۲۲۲

پشتیبانی واتساپ
پشتیبانی آنلاین